Historia firmy

Nasza firma została założona w roku 1989 w Krakowie jako Zakład Ślusarsko - Mechaniczny WAMECH przez mgr inż. Piotra Wąsika. W początkowym okresie wykonywała prace usługowe na rzecz Zakładów Przemysłu Tytoniowego. Zaprojektowano, wykonano i uruchomiono kilkanaście prototypowych maszyn do transportu tytoniu i pakowania papierosów. Problem transportu wewnętrznego, pojawiający się też w innych zakładach spowodował ukierunkowanie zainteresowań i rozwój firmy w tym sektorze działania. Po kilku prototypowych seriach wózków ręcznych udało się wdrożyć do produkcji seryjnej cały typoszereg wózków dwu i czterokołowych przeznaczonych na potrzeby magazynów. Zdobywanie kolejnych doświadczeń umożliwiło w krótkim czasie poszerzenie gamy oferowanych produktów o wózki specjalistyczne: technologiczne, spawalnicze, biblioteczne, hotelowe, szpitalne, odzieżowe, piekarnicze, gastronomiczne, narzędziowe itp. W archiwach Firmy są zgromadzone projekty przeszło 1000 konstrukcji sprawdzonych w działaniu wózków.

Od roku 1991 hasłem przewodnim Firmy stały się słowa: "lepiej lekko wozić niż ciężko nosić". Stałe poszerzanie asortymenu wózków spowodowało zróżnicowanie potrzeb w zakupie kół i zestawów kołowych, przeznaczonych do transportu wewnętrznego. Od roku 1994 Zakład rozpoczyna działalność handlową, sprzedając na polskim rynku koła i zestawy kołowe niemieckiej firmy TENTE ROLLEN - jednego z liderów światowego rynku. Od roku 2007 asortyment towarów zostaje wzbogacony o wyroby innych dostawców z krajów europejskich i azjatyckich, co umożliwia zaspokojenie potrzeb wszystkich Klientów zarówno co do rodzaju, jak i oczekiwanej ceny. W stałej sprzedaży znajduje się przeszło 1000 propozycji zestawów kołowych, a w pełnej ofercie ok. 10 tys. pozycji.

Ciągłe doskonalenie i rozwój stanowią nieodłączny element polityki Firmy. W roku 2000,WAMECH, jako jedna z pierwszych firm z sektora SM w Polsce, uzyskał certyfikat TÜV-CERT potwierdzający zgodność pracy Zakładu z normą PN-ISO 9001. Osiągnięcia Firmy są również weryfikowane przez uczestnictwo w konkursach "Rzemieślnika Roku", "Lidera Regionu", "Lidera Przedsiębiorczości", "Polski Sukces", "Przedsiębiorstwo Fair Play". Pomimo zmian WAMECH zachowuje rodzinny charakter. Od roku 2007 skład Zarządu został poszerzony o Wojciecha Wąsika.