Trzydzieści lat doświadczeń

Nasza firma została założona w roku 1989 w Krakowie jako Zakład Ślusarsko - Mechaniczny WAMECH przez mgr inż. Piotra Wąsika. W początkowym okresie wykonywała prace usługowe na rzecz Zakładów Przemysłu Tytoniowego. Zaprojektowano, wykonano i uruchomiono kilkanaście prototypowych maszyn do transportu tytoniu i pakowania papierosów. Problem transportu wewnętrznego, pojawiający się też w innych zakładach spowodował ukierunkowanie zainteresowań i rozwój firmy w tym sektorze działania. Po kilku prototypowych seriach wózków ręcznych udało się wdrożyć do produkcji seryjnej cały typoszereg wózków dwu i czterokołowych przeznaczonych na potrzeby magazynów. Zdobywanie kolejnych doświadczeń umożliwiło w krótkim czasie poszerzenie gamy oferowanych produktów o wózki specjalistyczne: technologiczne, spawalnicze, biblioteczne, hotelowe, szpitalne, odzieżowe, piekarnicze, gastronomiczne, narzędziowe itp. W archiwach Firmy są zgromadzone projekty przeszło 1000 konstrukcji sprawdzonych w działaniu wózków..

POLITYKA JAKOŚCI FIRMY WAMECH

1. Jakość oznacza spełnianie bieżących potrzeb i przyszłych oczekiwań klienta, przy jednoczesnej konieczności zapewnienia interesów własnej firmy. Oznacza to, że jakość stanowi zawsze kompromis pomiędzy możliwościami technicznymi i kosztami wytwarzania. Właściwie rozumiana i produkowana jakość jest przez to zawsze opłacalna.

2. Zabezpieczenie właściwej jakości jest wykonywane prewencyjnie tzn. samokontrola przebiega już w początkowych fazach wykonywania produkcji.

3. Jakość jest wypracowana przez wszystkich członków załogi. Dlatego też właściwe kierowanie zespołem traktujemy jako warunek konieczny dla utrzymania stabilnej jakości w każdym zakresie działania przedsiębiorstwa.

4. Żądania jakościowe wynikają z potrzeb zgłaszanych przez klientów oraz norm i praw. Są one opisane szczegółowo w procedurach, wskazówkach, instrukcjach i są w każdej chwili dostępne.

5. Wdrożenie i utrzymanie systemu jakości wg ISO 9001 daje podstawy organizacyjne i jest środkiem pomocniczym w realizacji zamierzonego przez WAMECH celu: osiągnięcia jakości oczekiwanej przez klienta, przy współudziale i z pomocą wszystkich współpracowników.

6. Życzeniem załogi jest produkowanie takich wyrobów, jakie sami chcieliby kupić.

Najwyższej jakości produkty

Dokładamy wszelkich starań by oferować Państwu produkty wysokiej jakości, dlatego na terenie naszego zakładu produkcyjnego panują najwyższe standardy, czego potwierdzeniem są uzyskane certyfikaty: ISO: 9001:2015 (System Zarządzania Jakością) oraz ISO:3834-2 (Wymagania jakości dotyczące spawania materiałów metalowych).

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania wyceny